Wynik rugby w sobotę pokazał pokonanie rywala Osprey Leicester o 15-9, ale zwycięstwo nie było tak słodkie, jak mogłoby być w normalnych okolicznościach.

Puchar trzeci Heinekena z puli trzeciej został wygrany przez Leicestera, pomimo przegranej na Liberty Stadium, co spowodowało określone miejsce w ćwierćfinale. Podczas gdy Osprey jeszcze się nie dowiedział, czy przejdzie do następnej rundy. Wszystkie ich nadzieje wynikają z wyników meczów, które zostaną rozegrane w niedzielę.

James Hook zwyciężył w meczu o kopnięcie między nim a jego odpowiednikiem z drugiej drużyny, Derickiem Hougaardem. Hougaard mógł wykonać tylko 2 rzuty karne w drugiej połowie gry w porównaniu do 3 rzutów karnych wprowadzonych przez przeciwnika w drużynie Ryana Jonesa.

Heineken Cup final

Odwiedzający zastosowali wiele taktyk, aby spowolnić grę, aby przezwyciężyć niebezpieczeństwo, z jakim musieli się zmierzyć strategie ataku walijskiej drużyny. Opłaciło się im to dobrze, ponieważ pomimo przegranej z drużyną walijską udało im się utrzymać wysoką pozycję dzięki bardzo potrzebnemu punktowi bonusowemu.

Wyniki meczów między Leinster i Edynburgiem, Castres i Wasps oraz Bath i Toulouse zadecydują o losie Ospreyów odnośnie ich pobytu lub odejścia z ćwierćfinałów.

Edynburg lub Castres muszą wygrać, jeśli Ospreyowie mają przejść do następnego etapu gry. W przypadku, gdy żadna z tych drużyn nie odniesie zwycięstwa, Osprey wciąż ma niewielką szansę, w zależności od Rec. Punkty bonusowe i liczba prób będą wtedy decydującym czynnikiem.

Wydawało się, że szczęście Ospreya zaczynało kończyć się przed meczem, ponieważ gwiazda Lee Byrne nie mogła grać z powodu kontuzji kostki. Trener Sean Holley postanowił przetasować swój zespół, przenosząc centrum Gavina Hensona do pełnego oparcia. Wprowadził także inną zmianę, przenosząc Andre Bishopa na numer 12 i Tommy’ego Bowe’a na numer 13. Steve Tandy zajął miejsce Jonny’ego Vaughtona.

Kapitan Ryan Jones zaczął strzelać gole wcześnie dla swojej drużyny, gdy wielokrotnie stawał na boisku, podczas gdy Hookowi udało się wykonać 2 rzuty karne. Każda minuta spędzona w Internecie była warta rejestrowania wyników rugby.

Hogaard w 14 minucie rzucił rzut karny, ku podekscytowaniu ze strony Martina Corry’ego. Niestety popełnił kilka błędów, które kosztowały ich zwycięstwo, ponieważ obaj stracili rzut karny i nie strzelili bramki.

Play-off o Ligę Mistrzów

Drużyna straciła członka, gdy Toby Flood of the Tigers pokonał Christophe Berdos, cierpliwość francuskiego sędziego, a po kilku ostrzeżeniach w końcu została wysłana dopiero po 30 minutach gry. Flood musiał żałować, że kopnął piłkę od kolegi z drużyny Osprey.

Ze względu na strategię ataku linii Ryana Jonesa została nałożona kolejna kara, a Hook musiał zapłacić cenę za karę.

Tygrysy nie były najlepsze w atakowaniu, ale miały doskonałą obronę i dlatego w przerwie prowadzili 6-3.

Pomimo ekscytującego meczu Osprey zakończył grę bez większego radości po zwycięstwie, ponieważ ich losy nie zostały jeszcze ustalone. Z drugiej strony Leicester pozostawił pewność siebie w ćwierćfinałach.

teamtraceurcom

Author teamtraceurcom

More posts by teamtraceurcom