Wcześniej w Anglii rozgrywano różne mecze piłkarskie, ale mniej więcej w połowie XIX wieku zaczęto formułować reguły. Uważa się, że pierwszy zestaw reguł ma o …

Wcześniej w Anglii rozgrywano różne mecze piłkarskie, ale mniej więcej w połowie XIX wieku zaczęto formułować reguły.

Wczesna historia futbolu amerykańskiego

Uważa się, że pierwszy zestaw zasad powstał w Rugby School w 1845 r., Ale wcześniej William Webb Ellis, uczeń szkoły w latach 1816–25, „który zlekceważył zasady gry w piłkę nożną w swoim czasie najpierw wziął piłkę w ramiona i pobiegł z nią “. Prawdopodobnie mitem jest rozpoczęcie gry przez Webba Ellisa, a trofeum Pucharu Świata w Rugby nosi teraz jego imię.

Utworzenie związku piłkarskiego (FA) było tak naprawdę bardzo ważnym czynnikiem w sformalizowaniu gry w rugby. Po formacji FA opracował zbiór zasad, które w szczególności wykluczały „bieganie z piłką” i „hakowanie” (kopanie przeciwnika w goleń). Wprowadzenie tych zasad doprowadziło do wycofania się klubu Blackheath z FA w 1863 r. Inne kluby twierdziły, że nowe zasady „pozbędą się całej odwagi i wyrwania z gry”.

W 1870 roku Blackheath i Richmond połączyli siły z 19 innymi klubami, aby ustalić kodeks postępowania w grze w rugby, a następnie utworzyli Związek Piłki Nożnej w Rugby (RFU i pierwsze przepisy gry zatwierdzone w czerwcu 1871 roku).

Historia podania w futbolu amerykańskim

Od tego czasu w różnych momentach wprowadzano zmiany do przepisów gry, a proces ten trwa do dziś. W 1877 r. Liczba graczy została zmniejszona z 20 do 15 na stronę.

Historycznie nie przyznano żadnych punktów za próbę, nagrodą jest „próba” zdobycia bramki (kopnięcie piłki nad poprzeczką i między słupkami). Liczba punktów za próbę wzrosła do pięciu w 1992 roku.

Rugby jest obecnie jednym z głównych sportów międzynarodowych rozgrywanych na całym świecie i stanowi ogromną atrakcję dla legionów fanów sportu.

teamtraceurcom

Author teamtraceurcom

More posts by teamtraceurcom