Mistrzostwa Sześciu Narodów w Rugby to najważniejsze wydarzenie w kalendarzu Rugby Union na półkuli północnej. Najważniejsze międzynarodowe wydarzenie sportowe i ulubione przez fanów sportu w całej Europie. Oto sześć interesujących faktów na temat rugby Six Nations.

Mistrzostwa Sześciu Narodów w Rugby zastąpiły Turniej Pięciu Narodów w 2000 roku, kiedy Włochy dołączyły do ​​istniejących pięciu rywalizujących ze sobą narodów: Anglii, Szkocji, Irlandii, Walii i Francji. Zwycięzcy Mistrzostw są teraz znani również jako Mistrzowie Europy.

Puchar Sześciu Narodów

Format jest prostą strukturą ligową, w której każda drużyna gra jeden raz. W przeciwieństwie do podobnych turniejów piłkarskich nie ma spotkań u siebie i na wyjeździe, a przewaga u siebie zmienia się co roku. Jeśli jakakolwiek drużyna wygra wszystkie mecze, wiadomo, że wygrała Grand Slam, a także same Mistrzostwa.

Od początku Sześciu Narodów Francja pięciokrotnie zdobyła mistrzostwo, trzykrotnie Anglia, dwa razy Walia i raz Irlandia. Szkocja i Włochy nie wygrały jeszcze Sześciu Narodów. Wszystkie trzy ostatnie mistrzostwa zostały wygrane z Wielkim Szlemem, Francją w 2010 roku, Irlandią w 2009 roku i Walią w 2008 roku.

Ostatnie zwycięstwo Anglii w turnieju nastąpiło w 2003 r., Po zwycięstwach w latach 2000 i 2001. Ostatni triumf Szkocji powrócił w ostatnim roku starych zawodów Five Nations w 1999 r.

Puchar 6 Narodów

W ramach Six Nations Championships do zdobycia są także inne trofea. Potrójna Korona jest przyznawana Anglii, Irlandii, Szkocji lub Walii. Zgłoszenie artykułu, jeśli jeden z tych narodów wygra wszystkie mecze przeciwko innym. Puchar Kalkuty przyznawany jest zwycięzcom z Anglii i Szkocji. Nagroda Millennium Trophy przyznawana jest zwycięzcom z Anglii i Irlandii.

Zwycięzcy Mistrzostw Sześciu Narodów w Rugby są teraz prezentowani z trofeum mistrzowskim opracowanym przez hrabiego Westmorland i po raz pierwszy zaprezentowane Francji w 1993 r. Trofeum było pierwotnie srebrne w środku, ale zostało tak skorodowane przez uroczystości związane z szampanem, że teraz jest wyłożone 22-karatowe złoto.

Jedną z największych zalet Sześciu Narodów jako międzynarodowego turnieju jest to, że odbywa się co roku, a ja nie mogę się doczekać, aby zaczął się od nowa.

teamtraceurcom

Author teamtraceurcom

More posts by teamtraceurcom