Rugby, czyli Rugby Football, to sport, który został opracowany przez połączenie kilku form futbolu rozgrywanego w Anglii w XIX wieku. Co ciekawe, sam rugby jest prekursorem kilku podobnych form futbolu, w tym futbolu amerykańskiego, futbolu australijskiego i futbolu kanadyjskiego.

Najważniejsze wydarzenie, które spowodowało, że gra osiągnęła obecny poziom sławy, miało miejsce w 1823 roku, kiedy William Webb Ellis, podczas gry w piłkę nożną, trzymał piłkę za ręce i biegł do przodu z piłką w kierunku bramki przeciwnika. To osiągnięcie było bezprecedensowe w futbolu i zapoczątkowało współczesną piłkę nożną rugby.

Cisma en el rugby football, o el nacimiento de un deporte

Istnieje wiele wersji gry. Najważniejszym z nich jest to, że piłka jest wydłużona-sferoidalna lub owalna. Można go kopnąć w dowolnym kierunku lub przekazać od jednego gracza do drugiego tylko przez rzucenie do tyłu. Zasadniczo oznacza to, że aby zdobyć ziemię, gracz musi kopnąć piłkę do przodu lub przejechać pewną odległość, zanim poda ją do kolegi z drużyny, który następnie zrobi to samo. Z drugiej strony rugby to gra, w którą gra się wyłącznie na otwartych boiskach na świeżym powietrzu. W zależności od charakteru konkursu lub umowy możliwe jest posiadanie zespołów składających się z 7, 13 lub 15 członków.

Fizyczny charakter tego sportu wymaga od graczy siły i sprawności. Rzeczywiście szybkość, dowcip i brutalna siła to znaki rozpoznawcze tej gry. To niesamowite, czego potrzeba, aby zagrać w męską grę na poziomie międzynarodowym. Często zdarza się, że gracze ważący ponad 100 kilogramów, potrafią przebiec 100 metrów w mniej niż 11 sekund i którzy mają co najmniej 5 stóp i 10 cali wysokości.

W związku z globalnym dążeniem kobiet do aktywnego uczestnictwa w sporcie, kobieca wersja Rugby została wprowadzona w latach 80. Rugby kobiet jest obecnie rozgrywane w kilku krajach, a turnieje kobiet odbywają się równolegle z zawodami mężczyzn, takimi jak Puchar Świata i zawody Six Nations Rugby Live. Oczywiście kobiecej wersji gry, szczególnie na poziomie międzynarodowym, brakuje siły i szybkości, które są kluczowe dla męskiej gry, ale nadrabia to dowcipem i dopracowanymi pokazami.

Cisma en el rugby football

Ale rugby to nie tylko adrenalina, szybkość, spryt i odwaga. Analiza drugiej strony tego sportu ujawnia ekscytującą kulturę i styl życia. W zależności od regionu, może być sportem związanym z klasami wyższymi i średnimi, szkołami prywatnymi, pracownikami przemysłowymi, a czasem z grupami elitarnymi. Z drugiej strony fani rugby są znani na całym świecie z tego, że nie są przeciętnymi alkoholikami. Charakterystyczną cechą uroczystości z okazji zwycięstw lub wydarzeń prowadzących do zawodów w rugby jest swobodnie płynące piwo. Bez wątpienia większość graczy uwielbia piwo.

Niezależnie od tego, Rugby nadal przyciąga uwagę globalnych mediów i stale powiększającą się rzeszę fanów. Profesjonalny charakter zarządzania grą z pewnością przypadnie do gustu wielu miłośnikom sportu.

teamtraceurcom

Author teamtraceurcom

More posts by teamtraceurcom