Jest to pora roku, w której sześć narodów udowadnia swoją wartość w dziedzinie rugby. RBS w 2009 roku zostaną rozegrane z tymi samymi drużynami, w których wielki turniej rozpocznie się 7 lutego na owalnym terenie.

W turnieju wezmą udział drużyny z Anglii, Francji, Walii, Irlandii, Szkocji i Włoch. Odkąd 5 drużyn stało się sześcioma w 2000 roku, tylko 3 drużyny, którymi są Anglia, Francja i Walia, mają duże szanse na wygraną. Pozostałe trzy zespoły mają bardzo małe szanse na wygraną. Walia będzie chciała bronić swojego tytułu.
Drużyny, które wygrają wszystkie mecze, również zbiorą wielki szlem wraz z prestiżowym trofeum rugby Six Nation.

Nieoficjalna Anglia Rugby Union

Turniej rozpocznie się w sobotę od pierwszego meczu pomiędzy Anglią a Włochami 7 lutego 2009 roku i Irlandią z Francją tego samego dnia. Harmonogram dopasowania jest następujący:

Anglia vs. Włochy, 7 miejsce
Irlandia vs. Francja zajęła 7. miejsce
Szkocja vs. Walia Niedziela 8
Francja vs. Anglia 14
Walia vs. Anglia 14
Włochy vs. Irlandia 15. miejsce
Francja vs. Walia 27 miejsce
Szkocja vs. Włochy 28
Irlandia vs. Anglia 28
Włochy vs. Walia 14 marca
Szkocja vs. Włochy Sob 14 marca
Anglia vs. Francja niedz. 15 marca
Włochy vs. Francja sob. 21 marca
Anglia vs. Szkocja 21 marca
Walia vs. Irlandia sob. 21 marca

Szczegółowy przegląd zespołów

Walia: Nie ma argumentu, że Walia jest wyraźnym faworytem, ​​a żaden z jej rywali nie poprawił ostatnio swojej wydajności; utrzymanie ich w Mistrzostwach jest łatwe. Z prawdopodobnie najlepszym finiszerem na świecie w Williamsie, w połączeniu z silną drużyną na całym świecie, bardzo dobra byłaby strona Dragons w 5 grach. Mecz we Francji będzie największym zagrożeniem dla kolejnego tytułu Wielkiego Szlema.

Anglia i Martin Johnson desperacko potrzebują pozytywnej kampanii po tym, jak zostali wbici w listopadowe mecze międzynarodowe. Wiele spoczywa na barkach Andy’ego Goode’a, który był w pierwszej połowie od ponad 2 lat, pod nieobecność Danny’ego Cipriani i Toby’ego Flooda.

Tym razem mają 3 mecze u siebie, ale muszą podróżować zarówno do Walii, jak i Irlandii; nie wygrali w żadnym kraju od czasu ostatniego zwycięstwa w turnieju w 2003 roku.

Francja: Mogą wygrać lub przegrać z każdym w swoim dniu i to się nigdy nie zmieni. Przegrana u siebie z Anglią w ubiegłym roku zaszkodziła Les Bleus i będą szukać zemsty na Twickenham w meczu 4 dnia. Pod presją trenera Marca Livrementa po kolejnych porażkach w Południowej Afryce i Australii, słynny paryski tłum może również działać przeciwko Francuzom, jeśli nie spróbują objąć wczesnej przewagi w meczu u siebie

Irlandia: Nie wygrali tych zawodów od 1985 roku i nie ma powodu, aby sądzić, że Shamrock jest lepszy od ich rywali. Mają jedną z najlepszych list spotkań, z meczami u siebie z Anglią.

teamtraceurcom

Author teamtraceurcom

More posts by teamtraceurcom