Surowa, psychologiczna i taktyczna gra w rugby właśnie się powiększyła. Coraz więcej ludzi na całym świecie korzysta z pięknej i odważnej gry w rugby.

Puchar Świata w Rugby w 2007 roku we Francji udowodnił, jak duże jest rugby. Liczby widzów w mistrzostwach na żywo przekroczyły barierę 2 milionów w prawdziwej formie rugby po raz pierwszy w historii turnieju, zgodnie z organem zarządzającym tym sportem, International Rugby Board (IRB).

Puchar świata w rugby 2011

Podczas Mistrzostw Świata w Rugby w 2007 r. Około 4,2 miliarda widzów przykleiło się do ekranów telewizji T. Zasięg telewizji podwoił się na całym świecie w takich krajach jak Hiszpania, Włochy, Portugalia i Azja. Nie było wątpliwości, że widzowie telewizyjni w Południowej Afryce i na całej półkuli południowej byliby odpowiedzialni za gigantyczny skok megawatów podczas mistrzostw, ale było zaskoczeniem, że oglądanie programów gwałtownie wzrosło w Rosji, Indiach, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. , udowadniając, że rugby w znaczący sposób uderza na światowy rynek.

I nic dziwnego. Zarówno etapy basenowe, jak i rundy pucharowe na Pucharze Świata w Rugby w 2007 r. Miały wyjątkowo wysoki standard, porywając fanów z megawatową intensywnością. Walka i umiejętności rozgrywane na boisku były nieustępliwe. Rugby to gra o złożonej psychologii, która wymaga dopasowanej taktyki i oczywiście „woli zabijania”, na której znajdują się świetne uderzenia, tupanie i wyłudzanie oczu itp., Które sprawiają, że nie jest to żadna inna gra na ziemi.

Jeśli świat miałby się odbyć w 2007 roku, można spodziewać się idealnej burzy rugby w Nowej Zelandii w 2011 roku.

Po miesiącach spekulacji, czy liczba uczestniczących drużyn zostanie zmniejszona do 16, IRB ogłosiło w piątek 30 listopada 2007 r., Że w turnieju Pucharu Świata w rugby w 2011 r. Ponownie weźmie udział 20 drużyn. Dwanaście drużyn zakwalifikowało się już w wyniku ukończenia w pierwszej trójce w każdej puli w turnieju 2007, pozostawiając 8 miejsc do kwalifikacji do zgarnięcia. Do tej pory kwalifikowały się Argentyna, Australia, Anglia, Fidżi, Francja, Irlandia, Włochy, Nowa Zelandia, Szkocja, Republika Południowej Afryki, Tonga i Walia.

Od 2011 roku na pewno będzie wiele zwrotów akcji. Trzy długie lata dzielą nas od mistrzostw – dużo czasu na zbudowanie ciężkich arsenałów. Puchar Świata 2011 ma być wojną totalną.

Przed inauguracją Pucharu Świata w rugby, który odbył się w Australii i Nowej Zelandii w maju i czerwcu 1987 r., Odbywały się jedynie regionalne międzynarodowe zawody związków rugby. Chociaż Puchar Świata w Rugby jest stosunkowo nowym wydarzeniem, surowa, złożona i piękna gra w rugby istnieje już od dawna. Legendarne mistrzostwa „Six Nations” rozpoczęły się w 1883 roku jako mistrzostwa „Home Nations” pomiędzy Anglią, Irlandią, Szkocją i Walią. W 1910 r. „Narody narodowe” stały się „Pięciu narodami”, a Francja przeszła przez kanał, aby dołączyć do turnieju. W latach 1931–1939 Francja nie brała udziału, a mistrzostwa ponownie stały się „Narodami krajowymi”. W 2000 roku dołączyły Włochy, aby uczynić je „Sześciu Narodów”.

Tri-Nations to najstarsza seria rugby rozgrywana na półkuli południowej. Pierwszy mecz rozegrano między Australią a Nową Zelandią w 1903 roku. Republika Południowej Afryki po raz pierwszy odbyła tournée z obydwoma narodami w 1921 roku.

Związek Rugby został po raz pierwszy rozegrany na letnich igrzyskach olimpijskich w 1900 r. W Paryżu, gdzie Francja zdobyła pierwszy złoty medal. Olimpiada w Londynie w 1908 roku ponownie ujrzała związek rugby, a złoto trafiło do Australii. Na igrzyskach w Antwerpii w 1920 i 1924 w Paryżu oba złota trafiły do ​​Stanów Zjednoczonych. Jednak związek rugby został wkrótce usunięty z letniego programu olimpijskiego.

W latach pięćdziesiątych idea Pucharu Świata w rugby była rzucana tam iz powrotem, ale spotkała się z sprzeciwem większości związków w IRFB. W latach 80. ponownie pojawiła się koncepcja, gdy Australijski Związek Rugby (ARU) i Nowa Zelandia Rugby Union (NZRU) napisały niezależnie do IRFB w nadziei zorganizowania pierwszego turnieju Pucharu Świata w Rugby. W 1985 roku było jasne, że Australia, Nowa Zelandia i Francja opowiadają się za pucharem świata. Nawet południowoafrykańscy delegaci głosowali za przyjęciem, wiedząc, że międzynarodowy bojkot sportowy dla ich reżimu apartheidu uniemożliwi ich udział w mistrzostwach świata.

teamtraceurcom

Author teamtraceurcom

More posts by teamtraceurcom